19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Макрон најавува средба со Трамп пред самитот на НАТО во Лондон, на 4 декември

Најчитани вести

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека тој и американскиот претседател Доналд Трамп треба да се сретнат пред самитот на НАТО во Лондон, што ќе се оддржи на 4 декември.

Макрон синоќа на Твитер соопшти дека имал „одличен телефонски разговор“ со американскиот претседател, со кого разговарал за Сирија, Иран и НАТО, пренесуваат британските медиуми.

„Се согласивме околу многу работи и ќе се сретнеме пред самитот во НАТО во Лондон“, напиша Макрон на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com