17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Макрон: Историската одлука за Украина е силен сигнал до Русија

Најчитани вести

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поздрави одлуката за тоа што на Украина ѝ се даде кандидатски статус за членство во Европската Унија.

– Ова е историска одлука со што се испраќа силен сигнал до Русија во сегашниот геополитички контекст, истакна Макрон.

Европски и украински лидери синоќа со ентузијазам ја дочекаа одлуката

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com