36.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Македонците ќе може да патуваат во Црна Гора без ПЦР тест

Најчитани вести

Македонците ќе може да патуваат во Црна Гора без ПЦР тест во пресрет на летната туристичка сезона.

Влез во Црна Гора без претходно направен ПЦР тест и без потврда за извршена имунизација ќе им биде дозволен на туристите од земјите на западен Балкан –Македонија, Србија, БиХ, Косово и Албанија, како и од Хрватска, соопштија властите.

Меѓу оние од кои не се бара проверка се и државите од источниот блок од кои традиционално има многу туристи во Црна Гора – Русија, Белорусија и Украина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести