2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Македонските фудбалери ќе добијат премија од ФФМ, иако загубија од Романија

Најчитани вести

Македонската фудбалска репрезентација одигра солиден натпревар на гостувањето кај Романија, но за жал загуби со 2-3 од домаќинот.

Македонија за само две минути се врати од 0-2 до 2-2, но веднаш потоа Хаџи со погодок за Романците ги постави конечните 3-2.

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реши да ги награди фудбалерите со премија од 40.000 евра, која доаѓа како резултат на добрата игра и мотив пред следните два меча против Лихтенштајн и Германија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com