-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Македонскиот фудбалер по втор пат ќе стане татко

Најчитани вести

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски кој настапува во јапонскиот вторигаш Омија го очекува своето второ дете.

Тој преку фотографија на Инстаграм откри дека неговата сопруга Катарина е бремена.  Двојката веќе има син, кој се роди лани во мај.

Инаки, Давид е син на поранешниот фудбалер Бобан Бабунски. Тој претходно настапуваше за „Црвена ѕвезда“ и за вториот тим на „Барселона“.  За македонската репрезентација има одиграно осум меча. Неговиот помал брат Дориан исто така настапува во Јапонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести