17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Македонскиот пејач стана татко – откри како ќе се вика бебето

Најчитани вести

Пејачот Дарко Илиевски и неговата сопруга Ивана добија син. Тој убавата вест ја сподели на Инстаграм и откри дека бебето ќе се вика Матео. 

„8 октомври 2019 е најсреќен ден во мојот живот! Мојата кралица ми роди син како најголем поклон за 3 години од нашиот брак. Фала ти сонце мое!!! Драги пријатели се роди Матео“, напиша тој во опис на фотографијата на која се тој, Ивана и бебето./press24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com