32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Македонскиот музичар ограбен: Останав без 15.000 евра, но и без инструментот со кој печалев

Најчитани вести

Музичарот Иво Илиев, познат во јавноста како Далтон, синоќа остана без својот инструмент од кој што заработува за живот, синтисајзер Роланд фантом Г6. Дрските крадци го искршиле стаклото на неговиот автомобил кој што бил паркиран во близина на ,,Ла Тана”, и го одзеле скапиот инструмент кој што се наоѓал во гепекот на колата.

Настанот е пријавен во полиција, а музичарот апелира доколку негови колеги слушнат дека некој продава синтисајзер од марката Роланд фантом Г6, веднаш да го контактираат, во случај да се работи за украдениот инструмент. Ова не е прв пат Далтон да биде жртва на арамии.

Минатата година, за време на викенд, додека тој бил на настап, крадци влегле во неговиот стан, од каде украле 15.000 евра. Тогаш тој изјави дека парите ги чувал во плакар, а ги собирал долг период за да си купи стан.

Pred 20min mi e razbiena kolata, ukraden mi e roland fantom g6 od gepek, na parking kaj Latana, koj doznae deka se prodava Roland Fantom g6 da me iskontaktira..

Posted by Ivo Dalton Iliev on Tuesday, December 10, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com