9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Македонија ќе уништи 13.000 дози вакцини донација од Бугарија

Најчитани вести

Вкупно 13.000 дози вакцини „Фајзер“ против Ковид-19 кои Македонија ги доби од Бугарија ќе бидат уништени како медицински отпад, јавувa СДК.МК.

Рокот на вакцините бил до 30 септември, а од вкупно 51.480 дози вакцини искористени биле 38.480 дози.

Целиот извештај прочитајте го ТУКА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com