30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Македонија ќе биде гостин во Плоешти на стартот од квалификациите за СП

Најчитани вести

Романската фудбалска репрезентација ќе биде првиот противник на Македонија во квалфикациите за Светското првенство во Катар.

Денес федерацијата одлучи на кој стадион Романија ќе ја пречека нашата селекција во март. „Илие Оана“ ќе биде местото каде Игор Ангеловски и неговите избраници ќе бркаат први бодови во групната фаза.

Мечот се игра на 25 март со почеток од 20:45 часот. Реваншот е закажан за 9 септември во Скопје во истиот вечерен термин.

Во групата Ј уште ќе се надигруваат Германија, Исланд, Лихтенштајн и Ерменија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com