Македонија ЃП и Шкупи гостуваат во Ерменија, Пандевци го чекаат Зрински

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Македонските претставници во Лига Европа денес ќе ги одиграат првите натпреври во квалификациите за пласман во фазата по групи во ова натпреварување. Шкупи, Македонија ЃП и Академија Пандев ќе се обидат да остварат резултати што ќе им гарантираат мирни реванши.

Четврток во Лига Европа нуди двојна македонско-ерменска фудбалска пресметка. Шкупи и Македонија ЃП гостуваат во Ерменија.

Денешната програма во Лига Европа ќе ја отворат фудбалерите на Шкупи. Тие од 15.30 часот ќе гостуваат кај вице-првакот на оваа земја Пјуник.

90 минути подоцна својот натпревар ќе го започнат Алашкерт и Македонија ЃП. Алашкерт минатата сезона ја завршија на четвртото место во шампионатот.

Од македонските претставници последни на теренот ќе истрчаат играчите на Академија Пандев. Освојувачот на Купот на Македонија, во Скопје, ќе го пречека вице-првакот на Босна и Херцеговина, Зрински. Дуелот ќе започне во 19 часот.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.