Home » Македонија ЃП го доведе Емир Скендери

Македонија ЃП го доведе Емир Скендери

by Журнал.мк

Македонија ЃП се засили со Емир Скендери, досегашниот напаѓач на Струга Трим Лум. Тој се враќа во Ѓорче Петров со оглед дека потекнува од фудбалската школа на тимот од Ѓорче Петров.

„После многу години се враќам во клубот каде што почнав и едвај чекам да дебитирам во првиот тим, посакувам и ќе се трудам да постигнам што повеќе голови“, изјави Скендери.

Во следните денови тимот од Ѓорче Петров ќе треба да го комплетира и потписот на Фахрудин Ѓурѓевиќ. „Лавовите“ досега се засилија со Џон Мена, Фисник Зука, Христијан Пецов, Александар Ѓорѓиески и Бојан Илиевски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More