12.8 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Македонија четврта во свет по смртност од коронавирус

Најчитани вести

Македонија го држи неславното четврто место на црната листа на смртност од коронавирус, на еден милион жители, кажуваат бројките на Статиса.

Според светската статистика во полоша ситуација од нас се Босна и Херцеговина, која е на третото место, Унгарија, на второто и Перу – рекордер во смртност од Ковид 19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com