21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Македонија почнува од Букурешт, желбата е Катар

Најчитани вести

Нашата најдобра фудбалска репрезентација денеска го одработи својот втор тренинг во пресрет на стартот на квалификациите за СП во Катар 2022 година. Почнуваме во Букурешт во четврток навечер, каде и гостуваме на Романија. Следуваат дуелите со Лигхтенштајн и Германија, тоа се трите меча во овој мартовски циклус.

Почнуваме во Букурешт, а желбата се вика Катар и пласман на СП во 2022 година.

Од фотографиите направени од денешниот тренинг кој се одржа на ФФМ, се гледа дека атмосферата е добра, работна, тука се и повратниците Агим Ибраими, Даниел Аврамовски…

Секако дека Горан Пандев е предводникот, така и треба.

Да се знае кој е капитен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com