17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Македонија остана на 65. место на ФИФА-листата

Најчитани вести

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја објави најновата листа со местата на репрезентациите, а Македонија остана на исто место како и претходниот пат.

Имено, македонската машка фудбалска репрезентација и понатаму е на 65-то место на ФИФА ранг-листата, а тоа е нормално бидејќи немавме ниту еден настап изминатиот месец.

И понатаму Македонија има 1.362 поени, а во март ќе стартуваат квалификациите за Светското првенство со дуелите против Романија, Лихтенштајн и Германија.

Прва и понатаму е Белгија, а во Топ 10 влегуваат уште Франција, Бразил, Англија, Португалија, Шпанија, Аргентина, Уругвај, Мексико и Италија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com