27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Македонија на 68.место на ФИФА листата за крај на 2019 година

Најчитани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија ја завршува 2019 година на 68.место на ФИФА ранг листата.

На последното рангирање на ФИФА за актуелната календарска година, македонската селекција нема никакви промени во однос на ноемвриското рангирање.

Противникот на Македонија во полуфиналето од Лигата на нациите, селекцијата на Косово годината ја завршува на 115.место.

На врвот на ФИФА листата годината ја завршува Белгија пред Франција, Бразил, Англија и Уругвај. Во Топ 10 се уште и селекциите на Хрватска, Португалија, Шпанија, Аргентина и Колумбија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com