5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Македонија – на руската листа на непријателски земји

Најчитани вести

Македонија се најде на листата на непријателски земји на Руската Федерација.

Оваа вест доаѓа откако тамошната влада одобрила листа на странски земји кои преземаат непријателски дејствија кон земјата, компаниите и граѓаните.

На оваа листа вкупно се околу 50 земји.

Некои од непријателски земји на Русија се: САД, Канада, Велика Британија (вклучувајќи ги Џерси, Ангвила, Британски Девствени Острови, Гибралтар), сите земји членки на ЕУ, Украина, Сан Марина, Северна Македонија, Црна Гора, Швајцарија, Албанија, Андора, Јужна Кореја, Австралија, Микронезија, Нов Зеланд, Сингапур и Тајван.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com