12.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Македонија направила најмногу прекршоци во првото коло на ЕП

Најчитани вести

Статистиката вели дека македонските фудбалери направиле најмногу фаули во првото коло од Европското првенство.

Статистичарите изброиле дека Македонија направила 16 фаули на мечот со Австрија. Овој натпревар е и мечот со најмногу прекршоци на првенството досега, вкупно 29.

По Македонија, следуваат Португалија и Полска со по 15 фаули, Словаците и Австријците имаат по 13.

Нашиот следен противник, Украина, направила само осум фаули на мечот со Холандија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com