21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Македонија и Бугарија ќе потпишат меморандуми за соработка во образованието, науката, културата и туризмот

Најчитани вести

Членови на владите на Македонија и на Бугарија денеска ќе потпишат програми и меморандуми за соработка во областа на образованието и науката, туризмот, културата, младите и спортот, соопшти прес-центарот на бугарското Министерство за образование и наука.

Потпишувањето ќе се одржи во резиденцијата Бојана, а изјави ќе дадат министерот за образование и наука на Бугарија, академик Николај Денков и министерката за култура на Северна Македонија, Бисера Костадиновска-Стојчевска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com