-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Македонија – Ерменија: Без победник и без постигнат гол

Најчитани вести

Без победник и без постигнат гол (0:0) заврши вечерашниот дуел на македонската фудбалска репрезентација со Ерменија.

Средбата од 4. коло Ј-група во мундијалските квалификации на Арена „Тодор Проески“ во Скопје помина без ниту една посериозна шанса за гол на двете страни. Македонците иако имаа поголем посед на топката, не успеаја да го загрозат голот на Ерменците.

Од друга страна, гостите беа фокусирани на дефанзива и чекаа евентуална шанса од противнапад.

На клупата на македонскиот национален тим дебитираше селекторот Благоја Милевски.

Ерменија и по 4. коло останува лидер на табелата со 10 бода, Македонија падна едно место и сега е трета со седум бода. Германија по вечерашниот триумф (2:0) над Лихтенштајн е втора со девет бода, Романија по победата на Исланд (2:0) има шест. Исланд остана на три, Лихтенштајн е последен без овоен бод.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com