7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Македонец дивеел со „ауди“ на автопат во Србија, возел 250 километри на час

Најчитани вести

Српските сообраќајци сопреле и исклучиле од сообраќај македонски државјанин на автопатот Ниш-Белград, кој возел со брзина од 252 киломери на час.

Станува збор за 32-годишник, а како што јавуваат српските медиуми, на патот било дозволено движење од најмногу 130 километри на час.

Против возачот ќе биде поднесена прекршочна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com