14.8 C
Skopje
Tuesday, October 19, 2021

Маж скокна врз автомобилот на Порошенко

Најчитани вести

Непознат маж вчера скокнал врз автомобилот на поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Како што јавија локалните медими, мажот излегол од сослушување во својство на сведок поради продажбата на негово бродоградилиште.

На снимката се гледа како напаѓачот прска со спреј во лице на еден од телохранителите на Порошенко. Тој бил совладан од друг телохранител, кој го удрил со чадор.

Според портпаролот на Порошенко, нападот е провокација на проруските гангстери кои ги кренале главите по смената на власта во Украина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com