-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Маж се заканува дека ќе активира бомба во украинската Влада

Најчитани вести

Непознат маж се заканува дека ќе активира бомба што тајно ја внел во зградата на украинската влада, објавија руските агенции, повикувајќи се на ТВ каналот „Украина-24“.

Како што се наведува, човекот рекол дека зградата е окупирана, и дека тој самиот нема да ја напушти зградата жив.

Полицијата во Киев за агенцијата „РАИ Новости“ потврди дека е примен извештај за закана со бомба и дека полицајците излегле на местото на настанот.

Агенцијата ТАС С известува дека седницата на украинската влада е закажана за денеска во 13 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com