14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Маж пронајден починат во Охридското Езеро

Најчитани вести

Безживотно тело било забележано во водите од Охридското езеро, кај малото пристаниште, на улицата Кеј Македонија,

Случајот во полицијата го пријавил Б.П.(34) од Скопје кој го видел телото.

„Констатирано е дека се работи за Љ.А.(66) од Охрид. Смрт без видливи повреди на телото е констатирана од доктор од итна медицинска помош“, информираат од МВР.

Увид на лице место извршила полициска екипа, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com