13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Маж од ресенско пријавил дека жена му и мајка ѝ ги нападнале баба му и неговата девојка

Најчитани вести

Вчера во Полициската станица Ресен, 35-годишен жител на ресенско село пријавил дека околу 14.00 часот дошла неговата сопруга Д.Н.(31), со која се во бракоразводна постапка, заедно со нејзината мајка и физички ги нападнале баба му и неговата девојка, по што Д.Н. се обидела со нож да го повреди него.

Полициски службеници излегле на местото и од Д.Н. бил одземен ножот. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com