10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Маж и жена каснати од кучиња скитници

Најчитани вести

Скопје, 9 октомври- Маж и жена од Скопје биле каснати од кучиња скитници.

Првиот инцидент се случил во 8.20 часот. Во полициската станица во Центар, 46-годишниот И.А. од Скопје пријавил дека на улицата „Васил Ѓоргов“ бил каснат од куче скитник за левата потколеница.

Во 19.30 часот во полициската станица на Бит Пазар, 49-годишната А.А.од Скопје пријавила дека на улицата „Крсте Асенов“ била касната од куче скитник за десната потколеница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com