Home » Маж избол 11 лица во Америка, возел велосипед и по случаен избор напаѓал луѓе во градот

Маж избол 11 лица во Америка, возел велосипед и по случаен избор напаѓал луѓе во градот

by Журнал.мк

Непознат маж избол 11 лица во Албакерки, во американската сојузна држава Ново Мексико.

Мажот е уапсен и се наоѓа во притвор, пренесуваат тамошните медиуми.

Локалните медиуми јавија дека осомничениот возел велосипед и по случаен избор со голем нож нападнал луѓе во неколку делови од градот.

Полицијата соопшти дека истражува седум различни локации каде се случил нападот и дека сите жртви се во стабилна состојба.

Детали за напаѓачот не се објавени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More