12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Маж во Росоман силувал деца и ги сликал со мобилен телефон

Најчитани вести

Четириесет и едногодишен маж е обвинет за силување на две деца во куќа во Росоман.

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинение за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Според информациите од Обвинителството, обвинетиот 41-годишник, на точно неутврдени датуми во 2020 година, во куќа во Росоман, во повеќе наврати извршил полови дејствија врз две деца кои не наполниле 14 години, при што ги сликал со мобилен телефон.

Обвинетиот е во притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com