Home Занимливости Мажите родени во овие три знаци, многу тешко стасуваат до брачните води!

Мажите родени во овие три знаци, многу тешко стасуваат до брачните води!

by Журнал.мк

Да се каже судбинското „ДА“ е голем чекор за сите. Постојат три знаци познати по тоа што не се подготвени да застанат пред олтарот, па најчесто остануваат вечни ергени.

Близнаци

Близнаците се многу независни по природа и не сакаат да бидат ограничувани. Свадбата често се смета за голема обврска и Близнаците може да се плашат дека ќе ја изгубат својата слобода откако ќе се венчаат. Исто така, често уживаат во флертувањето и дружењето, поради што изгледаат недоволно заинтересирани за постојана врска.

Стрелец

Стрелците се познати по нивната желба за авантури и предизвици. Венчавката може да изгледа премногу традиционална и досадна за нивниот вкус. Сакаат да останат отворени за нови можности и искуства и имаат впечаток дека во бракот би можеле да останат заробени во некоја рутина.

Водолија

Водолиите се многу независни по природа и често се фокусираат на своите цели. Не сакаат да се чувствуваат заробени во каква било врска, вклучително и во брак. Исто така, Водолиите се многу индивидуални и често ја ценат својата слобода и независност повеќе од кој било друг тип на врска.

Накратко, овие хороскопски знаци можеби изгледаат незаинтересирани за брак, но тоа не значи дека не сакаат постојана врска. Тие едноставно може да имаат различни приоритети и вредности кога се во прашање љубовните и романтичните врски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More