-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Мадуро: Руската вакцина е 100 проценти ефикасна против коронавирусот

Најчитани вести

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изјави дека клиничките испитувања на руската вакцина „Спутник V“ против коронавирусот покажале дека таа е 100 проценти ефикасна.

Во интервју емитувано на неговиот профил на Твитер, Мадуро изјави дека не се забележани сериозни компликации по вакцинирањето со „Спутник V“, која е регистрирана во Венецуела.

Потпретседателот на Венецуела, Делси Родригез, во декември минатата година изјави дека е постигнат договор со Русија за снабдување на Венецуела со вакцината „Спутник V“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com