26.8 C
Skopje
Wednesday, June 16, 2021

Мадона штотуку купи нереална вила од Д Викенд, исплати дури 19,3 милиони долари

Најчитани вести

За Мадона, ова беше идеална можност повторно да се купи вила во Калифорнија по пониска цена, бидејќи за време на пандемијата на вирусот, таа изнајмуваше вила за повеќе од 130 000 американски долари месечно.

Американската пејачка Мадона (62) штотуку купи прекрасна вила во Хајден Хилс, Калифорнија од пејачот Д Викенд (31) за 19,3 милиони долари.

Имено, вилата беше ставена на продажба во јуни 2020 година за 25 милиони долари, но без попуст, пејачот не можеше да ја продаде долго време.

За Мадона, ова беше идеална можност повторно да купи вила во Калифорнија, бидејќи за време на пандемијата на вирусот, таа изнајмуваше вила за повеќе од 130.000 долари месечно.

Нејзината нова луксузна вила се простира на 1.254 метри квадратни и има 9 спални и 11 бањи. 7 спални се наоѓаат во главната вила, додека другите две се наоѓаат во куќата за гости.

Куќата има и винарска визба со специјално ЛЕД осветлување, камин, бар, канцеларија, просторија со медиумска опрема, мала теретана. Во затворената гаража има место за 5 автомобили, а она што најмногу ја привлече Мадона беа прозорците од подот до таванот и добро осветлениот простор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести