Home » МАДОНА ПОКАЖА КАКО ИЗГЛЕДА БЕЗ ГРАМ ШМИНКА Обожавателите шокирани (ВИДЕО)

МАДОНА ПОКАЖА КАКО ИЗГЛЕДА БЕЗ ГРАМ ШМИНКА Обожавателите шокирани (ВИДЕО)

by Журнал.мк

Кралицата на поп музиката Мадона (64) покажа како изгледа без грам шминка на лицето откако беше на удар на критичарите и грди коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Кралицата на поп музиката Мадона (64) покажа како изгледа без грам шминка на лицето откако беше на удар на критичарите и грди коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Откако во последно време шокира со својот изглед, поп-кралицата Мадона реши да им одговори на сите противници и критичари кои ја обвинуваат дека постојано користи филтри на фотографиите што ги објавува од себе, а сега објави необработено видео за да покаже како навистина изгледа.

Мадона на ТикТок го сподели видеото на кое се појави без трошка шминка на лицето. Меѓутоа, тоа можеби и не беше најдобриот потег затоа што нејзините обожаватели сепак останаа на ставот дека таа изгледа неприродно и необично, што очигледно е резултат на прекумерните одења на естетски корекции и операции.

„О, мој Боже, о мој Боже, зошто го направи тоа“, вели Мадона во објавеното видео, на кое по неколку моменти се појавува со шминка за да ја покаже разликата.

„Дали е ова некаков хорор?“, „Дали е тоа Мадона?“, „Зошто луѓето не можат да прифатат да стареат?“, „Да, зошто го направи тоа“, „Те молам, немој повеќе“, „ Зошто се претвораш во Мики Рурк?“, „Добро ли си?“, „Исусе, што е ова?“, се само дел од коментарите што ги добила.

Мадона инаку беше голем противник на пластичните операции, а сега не може да живее без нив, што го докажува со секоја нова објава на социјалните мрежи. Иако не зборуваше за естетската хирургија, очигледно е дека неколкупати отишла под нож, а покрај изгледот, Мадона изминативе неколку месеци ги шокираше фановите и со своите разголени објави на социјалните мрежи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More