14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Мадона објави РЕТКА ФОТОГРАФИЈА со сите нејзини шест деца

Најчитани вести

Мадона оваа недела го прослави својот 63 -ти роденден, иако многу обожаватели и рекоа да не изгледа постаро од 21 година.

Таа дојде на забавата во Италија со приватен авион со нејзините шест деца: ќерките Лурдес (24), Мерси Џејмс (15), близначките Естера и Стела (8) и синовите Роко (21) и Дејвид (15). Покрај нив беше 36-годишното момче на Мадона, танчерот Ахламалик Вилијамс (27).

Мадона сподели фотографии од прославата, а меѓу нив беше и ретка фотографија на која се гледаат сите деца на Мадона заедно. Децата ја опкружуваат пејачката, која носи раскошен украс со кристали на главата.

Кралицата на поп музиката се пресоблече неколку пати во текот на вечерта, а целата прослава ја одбележаа крстови, па и нејзината златна торта изгледаше така.

„Под магијата на Византиската империја“, напиша пејачката во описот на фотографиите.

Пред оваа серија фотографии, Мадона сподели и видео од прославата. Музичката дива во поголемиот дел од видеото лиже сладолед,за што рече дека „вежба јазик“.

.

Некои обожаватели негодуваа што таа пуши во видеото, но други брзо застанаа во нејзина одбрана и рекоа дека таа е „возрасна жена која може да прави што сака“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com