14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Магливо утро, преку денот облачно со температури до 17 степени

Најчитани вести

Утрово се измерени -3 степени во Берово , -1 во Тетово, 0 степени во Скопје-Петровец, Крива Паланка и Струмица, 1 степен во Лазарополе, Битола и Куманово, 2 во Маврови Анови, Прилеп, Штип и Демир Капија, 3 во Скопје–Зајчев Рид, Дебар, Крушево и Попова Шапка, 4 степени во Охрид и Виница, 5 во Претор, 7 во Гегелија, 8 во Дојран.

Времето денеска наутро по одделни котлини ќе биде со појава на магла и ниска облачност.

Преку денот ќе има умерена, а во западните и југозападните делови зголемена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне од 12 до 17 степени.

Во Скопје, наутро магливо а преку денот умерено облачно. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com