9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Магична свадба на зајдисонце: Гвен Стефани и Блејк Шелтон

Најчитани вести

Официјално е! Поп-ѕвездата Гвен Стефани и кантри-ѕвездата Блејк Шелтон изгледаат среќно вљубени додека позираат на зајдисонце по врзувањето на јазолот на интимна венчавка во неделата, 4 јули.

Поп-ѕвездата (51) заблеска во шик комбинација – корсет и балско здолниште од тил, креација на Вера Ванг, на церемонијата на ранчот на кантри-пејачот во Оклахома.

Според „Пипл“, на превезот на невестата рачно извезени се имињата на Гвен и Блејк, како и имињата на нејзините синови Кингстон Џејмс Мекгрегор (15), Зума Неста Рок (12) и Аполо Боуви Флин (7).

Втората венчаница на Гвен е кратка варијанта од долгата верзија – свилен креп во комбинација со каубојски чизми од Ле Сила и пократок превез украсен со цветни апликации.

На една од фотографиите од венчавката споделени на „Инстаграм“ во понеделникот Стефани и Шелтон се бакнуваат пред прекрасната торта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести