Home » ЛШ: Ристовски и Динамо ако ја минат Астана, во 3.квалификациско коло ќе играат со АЕК Атина!

ЛШ: Ристовски и Динамо ако ја минат Астана, во 3.квалификациско коло ќе играат со АЕК Атина!

by Lina Muslija

Точно на пладне се одржа ждрепката за 3.квалификациско коло во Лигата на Шампионите. Стефан Ристовски и неговиот Динамо Загреб немаа многи среќа. Имено ако ја минат Астана во втората рунда, тогаш за ривал во третата ќе го тимот на АЕК Атина.

Еве ги сите двојки за 3.квалификациско коло во ЛШ:

Раков/Карабах – Арис Лимасол/Бате Борисов

Зрински/Слован Братислава – Шериф/Макаби

АЕК Атина – Динамо Загреб/Астана

Лудогорец/Олимпија – Жалгирис/Галатасарај

Бреидаблик/Копенхаген – Спарта Прага

Клаксвик/Хакен – Хелсинки/Молде

……………………………………………………………………………………………..

Брага – ТСЦ Бачка Топола

Ренџерс – Сервет/Генк

Дњепар/Панатинаикос – Марсеј

ПСВ – Штурм

*Натпреварите од ова 3.квалификациско коло се играат на 8/9 август а реваншите на 15/16 август.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More