16.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Луѓе мои, каков играч – Клоп воодушевен од напаѓачот на Лидс

Најчитани вести

Ливерпул во летниот преоден рок ќе бара барем едно засилување во нападот. Најсилниот дел од тимот оваа сезона целосно потфрли, Салах, Мане и Фирмино не беа на нивото од претходните сезони, што се почувствува во резултатите.

Медиумите тврдат дека Ливерпул во преодниот рок ќе го напушти Салах или Фирмино. Јирген Клоп е во потрага по напаѓач, а како што тврди „Атлетик“, изборот на менаџерот е голгетерот на Лидс јунајтед, Патрик Бамфорд.

Бамфорд со 15 гола е на шестото место на листата на најдобри стрелци во Премиер лигата.

„Луѓе мои, каков играч! Се сеќавам дека луѓето зборуваа дека на Ливерпул му треба вистински голгетер, дека Патрик не е доволно добар. Среќен сум што погрешија во процените. Тој е исклучителен фудбалер, голем работник на теренот“, изјавил неодамна Клоп.

Бамфорд во кариерата играл за Нотингем форест, Челси, Мидлсброу и Лидс јунајтед. Според „Трансфермаркт“, неговата вредност изнесува 18 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести