20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Луѓе заглавени во километарска колона кај Бар поради пожар: Се плашиме за куќите

Најчитани вести

Над Црвената плажа кај Бар во Црна Гора изби голем пожар, чие гаснење го отежнува силниот ветар и непристапниот терен.

Голем број туристи и жители се заглавени во километарска колона кај Сутоморе.

„Бевме во Сутоморе на плажа, а веќе еден час сме во колона. Сместени сме во Бар, ова е непријатно поради децата“, вели турист.

„Сите сили се на терен. Се плашиме за куќите поради силниот ветар“, вели пожарникарот Вулевиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com