18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Луна Џогани се расплака во емисија во живо, па одлучи да открие се

Најчитани вести

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани, за време на нејзиното гостување во емисијата „Задруга народот прашува“ не можеше да ги сокрие емоциите, па наеднаш започна да плаче.

Таа во нејзиното гостување говореше за учеството во „Задруга“, а кога се сети низ се што поминала во тие две години, солзите сами почнаа да и паѓаат.

Меѓутоа, како што самата истакна во прашање биле солзи радосници.

-Ова беше мојот живот, ми се смени за една ноќ. Станав друга личност и тоа многу ми се допаѓа. Горда сум на себе, не сакав да плачам. Чудно ми е што во најавата не се видов себе си, се ми се враќа. Се погледнав во огледало и савтив колку сум научила. Јас сум толку борбена и силна личност, во се успеав сама и благодарна сум на сите што достигнав до тука. Реков дека нема да плачам, но ми се вратија емоциите, ми паѓа тешко. Можеби луѓето ме сакаат што не можам да ги сокријам емоциите, но ова навистина е среќа што сум успеала. Благодарна сум му на семејството, на мојата мајка и на сите кои се дел од мојот живот, рекла низ солзи Џогани и додаде:

– Се сеќавам колку изгубена девојка бев и дојдов во придружба на семејството, а потоа животот ми се претвори во шпанска серија. Ова беа солзи радозсници, додаде Џогани./kurir.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com