28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

ЛУКСУЗНИОТ ДОМ НА ПЕАЧОТ НЕ ОСТАВА НИКОГО РАМНОДУШЕН: Ужива во вила од 22 милиони долари и има буквално сѐ!

Најчитани вести

Музичарот Адам Левин го купи историскиот имот Монтесито за 22 700 000 американски долари. Изграден во 1923 година, имотот зафаќа 5,2 хектари и е дизајниран од познатиот архитект Џорџ Вашингтон Смит за еден од основачите на Монтесито.

Adam Levin, Behati Prinslu

Пазарната цена беше 29.500.000 долари, така што Адам успеа да преговара за многу попуст. Имотот се состои од главна резиденција во шпански стил, двојна куќа за гости, еднокреветна градинарска куќа и трособен стан над посебна гаража со пет автомобили. Има вкупно 9 спални соби и 11 бањи. Другите атракции вклучуваат театар, визба за вино, тениски павилјон, тераса покрај базен, зеленило и навидум огромни пространства на уредени тревници и погледи.

Adam Levin, vila

Фронтменот на Maroon 5, Адам Левин и неговата сопруга, супермоделот Бехати Принслу, го купија имотот во престижниот дел на Монтесито во Калифорнија, каде живеат претежно познати личности.

Adam Levin, Montesito

Овој имот може да се прошири и е познат како Ел Миравал. Имотот е надвор од пазарот со години. Главната зграда има површина од 12.000 квадратни метри и се карактеризира со ентериер во европски стил со дрвени греди и заоблени прозорци кои се идеални за големи забави затоа што има многу простор.

Adam Levin, Montesito, kuhinja

Дневната соба, со камин и отворен концепт со греди, се отвора однадвор со француска врата. Ал фреско опциите на отворено вклучуваат прекрасен чардак со камин и седење на отворено, прекрасна тераса, асфалтиран простор и градина.

Adam Levin, Montesito

Големата кујна содржи огромен остров, ормани изработени од квалитетно дрво и вградени полици за складирање.

Главната спална соба има и камин, балкон и приватна бања со посебна када. Другите погодности вклучуваат домашно кино и визба за вино. Покрај тоа, терените вклучуваат тениски павилјон, базен, тераса на базен, многу зеленило и уредени тревници.

Adam Levin, Monstesito, vila

Најверојатно долгогодишниот судија на познатото натпреварување може да биде во искушение да остави трага на ова место, што не би било првпат.

Пејачот знае и да тргува со недвижнини. Откако купи вила на Беверли Хилс во 2018 година за 34 милиони долари, а наводно потрошил 7.000.000 за нејзино реновирање, ја продал на Елен Деџенерис во 2019 година за 45.000.000 долари.

Adam Levin, Montesito

Потоа, таа и нејзината сопруга Порша де Роси продолжија со реновирање и неодамна го продадоа истиот дом за 53,5 милиони долари. По нешто повеќе од две недели на отворен пазар, имотот веќе најде купувач. Левин поседува и резиденција што ја купи надвор од пазарот на недвижнини во 2019 година за 32.000.000 од Бен Афлек и Џенифер Гарнер, по нивниот развод.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести