9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Лука Модриќ дел од сензационален трансфер !?

Најчитани вести

Реал Мадрид наводно е подготвен да влезе во преговори со ПСЖ околу ангажан на Нејмар и така да ги расипе плановите на лутиот ривал Барселона која одамна сака да го врати Бразилецот во своите редови.

Парижани се подготвени да се откажат од Нејмар, но исто така сакат и да профитират иако само пред две години го доведоа за рекордни 222 милиони евра.

ПСЖ од Реал го бара Лука Модриќ и 100 милиони евра за да Нејмар се пресели во Мадрид.

Модриќ наскоро полни 34 години и минатата сезона доста се мачеше во редовите на „кралевите“, но и понатаму е важен игач, па тешко за очекување е Хрватот ова лето да стана член на шампионот на Франција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести