19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Лукашенко: Белоруската армија не учествувала и нема да учествува во руската воена операција во Украина

Најчитани вести

Белоруската армија не учествувала и нема да учествува во руската воена операција во Украина, изјави денеска претседателот на Белорусија Александар Лукашенко.

Лукашенко, изјави дека имал долг телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин.

Русија ја искористи територијата на Белорусија за да изврши повеќестрана инвазија на Украина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com