7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Лукас Васкез се сели на „Емирејтс“

Најчитани вести

Крилото на Реал Мадрид, Лукас Васкез, кариерата би можел да ја продолжи во Премиер лигата. Арсенал за овој играч понудиле 35 милиони евра. Според медиумите преговорите помеѓу клубовите биле во завршната фаза.

На трансферот на Лукас Васкес инсистирал тренерот Унаи Емери. Играчот прифатил да се пресели во Лондон, бидејќи Зинедин Зидан нема да смета на него во новата сезона.

28 годишниот фудбалер за Реал одиграл 183 натпревари на кои забележал 21 гол и 44 асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести