Home » Лукаку се нудел на Милан и Рома!

Лукаку се нудел на Милан и Рома!

by Lina Muslija

На само една недела пред крајот на преодниот рок, Ромелу Лукаку се нудел на Милан и Рома откако преговорите помеѓу Челси и Јувентус „заглавија“, тврди „Кориере дела сера“.

30-годишниот Белгиец е креатор на најголемата „драма“ во преодниот рок во Италија, откако првично се сметаше дека е сигурно дека ќе остане во Интер, кои преговараа со Челси за постојан трансфер по позајмицата. Но, „нераѕурите“ ги напуштија преговорите по откривањето дека тој директно преговарал со Јувентус, навлекувајќи го бесот на навивачите.

Јувентус се надеваа дека ќе се договорат за трампа Душан Влаховиќ-Лукаку, но не можат да се договорат за цената. Покрај ова, адвокатот на Лукаку, Себастиен Ледур контактирал со Милан и Рома последните неколку дена за можен трансфер. Милан веднаш ја одбиле понудата, но Рома на Жозе Мурињо била подготвена за договор. „Волчицата“ нема шанси да ја плати посакауваната сума од Челси, така што сите преговори се за можна позајмица.


You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More