18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Лоши вести за Фати и Барселона

Најчитани вести

Aнсу Фати скоро сигурно нема да и биде на располагање на Барселона во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Оваа вест денес ја објави новинарот Чави Мигел кој важи за еден од најдоверливите кога во прашање се работите околу „Ноу Камп“.

Тој откри дека опоравувањето на Фати од многу по споро од очекуваното и се уште не може да почне со работа на терен бидејќи коленото му отекува при секој поголем напор.

Самиот Фати е разочаран поради оваа ситуација. Ќе потсетиме, младиот 18 годишен напаѓач доживеа повреда на мечот против Бетис на 7. ноември кога му беше прогнозирано дека ќе паузира четири месеци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com