23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Лоши вести за Манчестер Ј.: Заврши сезоната за Ентони Марсијал

Најчитани вести

Напаѓачот на Манчестер Ј., Ентони Марсиал ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повредата на коленото добиена за време на настапите за француската репрезентација. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер, ја потврди веста пред неделниот натпревар со Брајтон.

„За жал, тој се повреди за време на настапите за Франција. Пред репрезентативните натпревари треба да се надевате дека сите ќе се вратат здрави. Да се ​​изгуби Ентони за остатокот од сезоната е навистина разочарувачки, особено по информациите од француската страна дека нема ништо сериозно со него“, изјави норвешкиот стратег.

25-годишниот напаѓач се повреди за време на квалификацискиот меч за СП 2022 меѓу Франција и Казахстан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести