21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Лорик Цана ќе ’командува’ во Шкендија по фијаското во Европа?

Најчитани вести

Прославеното име на албанскиот фудбал Лорик Цана би требало да застане на кормилото на Шкендија како прв оперативец и да се обиде да го стабилизира тимот по фијаското што му се случи на македонскиот првак на европска сцена ова лето. Шкендија доживеа болни елиминации од претставници на Естонија и на Луксембург, а, согласно вложувањата, имаше амбиции за многу поголем дострел.

Цана е голем пријател на спонзорот Лазим Дестани и во изминатиот период ревносно ги следеше случувањата во Шкендија. Следеше во живо неколку натпревари и беше гостин на шампионската прослава на клубот. Тој треба да ја добие функцијата спортски директор и да ги „скенира“ сите активности, па и да одлучи дали ќе има структурални промени во тимот, надлежен и за стручниот штаб и за фудбалерите. Во опција е дури да го преземе и претседателското место во клубот од Тетово.

По фијаското во Европа, сигурно ќе се разгледува и останувањето на тренерот Ќатип Османи, но и на неколку фудбалери кои комплетно потфрлија во европските мечеви.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com