Home » Локализиран пожар во НП „Галичица“, кај м.в „Царина“ од преспанска страна

Локализиран пожар во НП „Галичица“, кај м.в „Царина“ од преспанска страна

by Lina Muslija

– Истиот е локализиран од страна на вработените во НП „Галичица“, Противпожарната единица Ресен, МВР Ресен, граничната полиција и локални доброволци. Локализираниот пожар ќе се следи и понатаму од страна на чуварите на паркот и навремено ќе известуваме за состојбата на истиот, информираат од НП „Галичица“.

Испраќаат голема благодарност до Противпожарна единица Ресен, МВР Ресен, Граничната полиција и локалните доброволци за брзата реакција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More