17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Лозано стана најскапото засилување на Наполи

Најчитани вести

Ирвинг Лозано стави потпис на петгодишен договор со Наполи и стана нивното најскапо засилување во историјата.

Наполи го купи Лозано од ПСВ Ајндховен за сума од 40 милиони евра, тоа е најголемата потрошена сума за нов фудбалер.

Мексиканскиот фудбалер во вторникот вечерта пристигна во Неапол, во средата ги помина медицинските тестови, а денеска стави потпис на петгодишен договор.

Офанзивниот фудбалер треба да биде големо засилување за Наполи во престојната сезона.

Најнови вести