Home » Лога ја откри целата мизерија на државните канцеларии од социјализмот

Лога ја откри целата мизерија на државните канцеларии од социјализмот

by Журнал.мк

Искинати столчиња, столарија лепена па прелепена, инвентар од претходниот век. Тоа е сликата што од канцеларијата на Подрачната единица на Министерството за правда на светот му ја претстави министерот Кренар Лога. За разлика од неговите колеги министри, кои низ слики зборуваат на нова опрема, нови згради и простории и приказни како државата ни блеска, Лога прикажа сосема поинаква слика.

-НЕ Народна, НЕ Социјалистичка, НЕ Северна. Ова е бедна Македонија! Час поскоро во ЕУ за подобар пристап до правдата, напиша Лога.

Во продолжение како изгледа Подрачно одделение на Министерството за правда во Битола:

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More