Home » Листа од 12 имиња: Играчи кои Ливерпул треба да ги брка до крајот на преодниот рок

Листа од 12 имиња: Играчи кои Ливерпул треба да ги брка до крајот на преодниот рок

by Журнал.мк

Остануваат само уште неколку дена до крајот на летниот преоден рок, а една од екипите за која се очекува да биде активна до самиот крај е Ливерпул.

„Црвените“ останаа без доста играчи во краток временски период, беа ангажирани само неколку имиња и тоа Ендо, Собослаи и МекАлистер, а неколку трансфер цели завршија во други клубови.
Токму поради сето ова навивачите, па и легендите на Ливерпул очекуваат дополнителна активност од клубот се со цел да се добие на квалитет и со тоа да се може да се бркаат титула во актуелнава кампања.Џејми Карагер веќе порача дека очекува премиелригашот да донесе дефанзивец и играч од средниот ред, па реномираниот „Гол“ направи листа од 12 играчи кои според нив можат да го кренат Ливерпул, да го направат подобар тим и му помогнат во остварување на целите.

Ова се нивните предлози:-Софијан Амрабат од Фиорентина-Рајан Гравенберх од Баерн Минхен-Андре од Флуминенсе-Шеик Дукуре од Кристал Палас-Жоао Палиња од Фулам-Николо Барела од Интер-Најеф Агерд од Вест Хем-Марк Гехи од Кристал Палас-Гонсало Инасио од Спортинг Лисабон-Пјеро Инкапие од Баер Леверкузен-Пер Шурс од Торино-Алесандро Бастони од Интер

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More